header img

Αποφάσεις Διοικητικού Συμβουλίου

Αποτελέσματα Αρχαιρεσιών 13ης Απριλίου 2016

Την Τετάρτη, 13 Απριλίου 2016 και ώρα 18:00 συνήλθε στο Αμφιθέατρο Α13 του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου, η Γενική Συνέλευση της Ελληνικής Γεωλογικής Εταιρίας, με σκοπό τη διεξαγωγή αρχαιρεσιών για το Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρίας και των οργάνων διοίκησης των Επιστημονικών Επιτροπών της Εταιρίας.

Προτάθηκαν από το απερχόμενο ΔΣ για την Εφορευτική επιτροπή οι Παπαδάκης Ιωάννης, Φίλης Χρήστος και Σαλταγιάννης Βασίλειος, τους οποίους και ενέκρινε ομόφωνα το σώμα της Γενικής Συνέλευσης. Έλαβαν το εκλογικό υλικό και τους εκλογικούς καταλόγους, έναν για τους ταμειακώς εν τάξει που είχαν δικαίωμα ψήφου για το ΔΣ και έναν για κάθε επιτροπή χωριστά, καθώς και ικανό αριθμό ψηφοδελτίων για τις εκλογές. Επίσης παραδόθηκαν ομαδικές και ατομικές αποστολές στην Ταχυδρομική Θυρίδα της Εταιρίας για τους εγγεγραμμένους cruναδέλφους που επέλεξαν να ψηφίσουν με επιστολική ψήφο.
Η διαδικασία των εκλογών διεξήχθη κανονικά στον ίδιο χώρο και έλαβε τέλος στις 20:30. Μετά το τέλος της ψηφοφορίας η Εφορευτική Επιτροπή άνοιξε την κάλπη και προχώρησε στην αποσφράγιση των φακέλων και στην αρίθμηση και μονογραφή των ψηφοδελτίων. Στη συνέχεια έγινε η καταμέτρηση των ψήφων που έδωσε τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Για το Διοικητικό Συμβούλιο:

Ψήφισαν 166, εκ των οποίων 42 στην κάλπη του Α13 και 124 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 156, Άκυρα: 3, Λευκά: 0 και 7 μη οικονομικά ενήμερα μέλη σύμφωνα με την Ταμία.

Με αλφαβητική σειρά, έλαβον:

Αντωναράκου Ασημίνα: 42
Αρβανίτης Απόστολος: 41
Βασιλάτος Χαράλαμπος: 15
Γκανάς Αθανάσιος: 69
Κράνης Χαράλαμπος: 56
Λουπασάκης Κωνσταντίνος: 49
Μακρή Κυριακούλα: 28
Μωραΐτη Ευγενία: 89
Ντρίνια Χαρίκλεια: 34
Οικονόμου Γεώργιος: 46
Παυλίδης Σπυρίδων: 72

Εκλέγονται με σειρά οι εξής

1. Μωραΐτη Ευγενία: 89
2. Παυλίδης Σπυρίδων: 72
3. Γκανάς Αθανάσιος: 69
4. Κράνης Χαράλαμπος: 56
5. Λουπασάκης Κώστας: 49
6. Οικονόμου Γεώργιος: 46
7. Αντωναράκου Ασημίνα: 42
8. Αρβανίτης Απόστολος: 41
9. Ντρίνια Χαρίκλεια: 34

Αναπληρωματικά μέλη με σειρά οι εξής:

1. Μακρή Κυριακούλα: 28
2. Βασιλάτος Χαράλαμπος: 15

Για την εξελεγκτική επιτροπή:

Γαλανάκης Δημήτριος: 110
Ζαχαράκης Δημήτριος: 65
Παπαντωνίου Γεώργιος: 28


 Επιτροπή Παλαιοντολογίας - Στρωματογραφίας:

Ψήφισαν 14, εκ των οποίων 3 στην κάλπη του Α13 και 11 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 14, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Αντωναράκου Ασημίνα: 12
Κοσκερίδου Ευτέρπη: 10
Κωστόπουλος Δημήτριος: 9
Ντρίνια Χαρίκλεια: 9
Τσουρού Θεοδώρα: 8

Εκλέγονται και οι 5 υποψήφιοι και κατόπιν κλήρωσης λόγω ισοψηφίας μεταξύ των Κωστόπουλου Δημητρίου και Ντρίνια Χαρίκλειας η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Αντωναράκου Ασημίνα: 12
2. Κοσκερίδου Ευτέρπη: 10
3. Ντρίνια Χαρίκλεια: 9
4. Κωστόπουλος Δημήτριος: 9
5. Τσουρού Θεοδώρα: 8


  Επιτροπή Γεωμορφολογίας και Περιβάλλοντος

Ψήφισαν 21, εκ των οποίων 4 στην κάλπη του Α13 και 17 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 20, Άκυρα: 0, Λευκά: 1.

Έλαβον:

Αλμπανάκης Κωσταντίνος: 10
Βουβαλίδης Κωσταντίνος: 11
Ευελπίδου Νικολέτα: 15
Καψιμάλης Βασίλειος: 9
Σταματόπουλος Λεωνίδας: 10

Εκλέγονται και οι 5 υποψήφιοι και κατόπιν κλήρωσης λόγω ισοψηφίας μεταξύ των Αλμπανάκη Κωνσταντίνου και Σταματόπουλου Λεωνίδα η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Ευελπίδου Νικολέτα 15
2. Βουβαλίδης Κωσταντίνος 11
3. Αλμπανάκης Κωσταντίνος 10
4. Σταματόπουλος Λεωνίδας 10
5. Καψιμάλης Βασίλειος 9


 Επιτροπή Τεχνικής Γεωλογίας

Ψήφισαν 15, εκ των οποίων 10 στην κάλπη του Α13 και 15 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 25, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Καπλανίδης Ανδρέας: 12
Λουπασάκης Κωνσταντίνος: 11
Μαρίνος Βασίλειος: 18
Σαρόγλου Χάρης: 9
Στούμπος Γεώργιος: 13

Εκλέγονται και οι 5 υποψήφιοι και η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Μαρίνος Βασίλειος 18
2. Στούμπος Γεώργιος 13
3. Καπλανίδης Ανδρέας 12
4. Λουπασάκης Κωνσταντίνος 11
5. Σαρόγλου Χάρης 9


 Επιτροπή Διατήρησης & Ανάδειξης Γεωλογικής Κληρονομιάς

Ψήφισαν 27, εκ των οποίων 9 στην κάλπη του Α13 και 18 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 27, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Βουγιουκαλάκης Γεώργιος: 6
Δαμιανός Μανώλης : 7
Ζούρος Νικόλαος: 18
Θεοδοσίου Ειρήνη: 20
Μωραϊτη Ευγενία: 19
Πάσχος Παναγιώτης: 16
Φασουλάς Χαράλαμπος: 12

Εκλέγονται οι 5 πρώτοι:

1. Θεοδοσίου Ειρήνη 20
2. Μωραϊτη Ευγενία 19
3. Ζούρος Νικόλαος 18
4. Πάσχος Παναγιώτης 16
5. Φασουλάς Χαράλαμπος 12

Αναπληρωματικά μέλη:

1. Δαμιανός Μανώλης 7
2. Βουγιουκαλάκης Γεώργιος 6


 Επιτροπή Διδακτικής των Γεωεπιστημών

Ψήφισαν 17, εκ των οποίων 6 στην κάλπη του Α13 και 11 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 17, Άκυρα: 0, Λευκά: 1.

Έλαβον:

Αλεξανδροπούλου Σταυρούλα: 8
Κουτσουβέλη Αναστασία : 9
Μακρή Κυριακή: 7
Φέρμελη Γεωργία: 14
Ψυχογιού Μαρία: 4

Εκλέγονται και οι 5 υποψήφιοι και η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Φέρμελη Γεωργία: 14
2. Κουτσουβέλη Αναστασία: 9
3. Αλεξανδροπούλου Σταυρούλα: 8
4. Μακρή Κυριακή: 7
5. Ψυχογιού Μαρία: 4


 Επιτροπή Υδρογεωλογίας

Ψήφισαν 7, εκ των οποίων 3 στην κάλπη του Α13 και 4 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 7, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Βουδούρης Κωνσταντίνος: 5
Περλέρος Βασίλειος: 5
Σταμάτης Γεώργιος: 3
Στουρνάρας Γεώργιος: 4
Τηνιακός Λεονάρδος: 3
Φουντούλης Κίμων: 3

Κατόπιν κλήρωσης μεταξύ των Βουδούρη Κωνσταντίνου και Περλέρου Βασιλείου και των Σταμάτη Γεωργίου, Τηνιακού Λεονάρδου και Φουντούλη Κίμωνα η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Βουδούρης Κωνσταντίνος: 5
2. Περλέρος Βασίλειος: 5
3. Στουρνάρας Γεώργιος: 4
4. Τηνιακός Λεονάρδος: 3
5. Φουντούλης Κίμων: 3

Αναπληρωματικό μέλος:

1. Σταμάτης Γεώργιος: 3


 Επιτροπή Τεκτονικής Γεωλογίας

Ψήφισαν 14, εκ των οποίων 2 στην κάλπη του Α13 και 12 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 14, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Γκανάς Αθανάσιος: 8
Κράνης Χαράλαμπος: 6
Λόζιος Στυλιανός: 7
Σκούρτσος Εμμανουήλ: 8
Σούκης Κωνσταντίνος: 3

Εκλέγονται και οι 5 υποψήφιοι και κατόπιν κλήρωσης λόγω ισοψηφίας μεταξύ των Γκανά Αθανασίου και Σκούρτσου Εμμανουήλ η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Σκούρτσος Εμμανουήλ: 8
2. Γκανάς Αθανάσιος: 8
3. Λόζιος Στυλιανός: 7
4. Κράνης Χαράλαμπος: 6
5. Σούκης Κωνσταντίνος: 3


 Επιτροπή Οικονομικής Γεωλογίας, Ορυκτολογίας και Γεωχημείας

Ψήφισαν 17, εκ των οποίων 7 στην κάλπη του Α13 και 6 με επιστολική ψήφο.
Έγκυρα: 12, Άκυρα: 0, Λευκά: 0.

Έλαβον:

Βασιλάτος Χαράλαμπος: 4
Γκοντελίτσας Αθανάσιος: 6
Μέλφος Βασίλειος: 8
Μπαζιώτης Ιωάννης: 6
Λασκαρίδης Κωνσταντίνος: 6
Οικονόμου Γεώργιος: 6

Κατόπιν κλήρωσης λόγω ισοψηφίας μεταξύ των Γκοντελίτσα Αθανασίου, Μπαζιώτη Ιωάννη, Λασκαρίδη Κωνσταντίνου και Οικονόμου Γεωργίου η τελική κατάταξη έχει ως εξής:

1. Μέλφος Βασίλειος 8
2. Μπαζιώτης Ιωάννης 6
3. Οικονόμου Γεώργιος 6
4. Γκοντελίτσας Αθανάσιος 6
5. Λασκαρίδης Κωνσταντίνος 6

Αναπληρωματικό μέλος:

1. Βασιλάτος Χαράλαμπος: 4